The AOH Directory

This directory includes Divisions, Halls, State and County Boards. We make every attempt to ensure the accuracy of the contact information and the website links. If you come across incorrect information or a link which is either broken, or leads to inappropriate material, please report it to the Webmaster immediately. Thank you.

AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Alabama  
      Jefferson County  
Father James E. Coyle Division 1   01JE02
Cathedral of St. Paul
2120 3rd Avenue North
Birmingham AL 35203
Division Meets Third Wednesday of the Month at 6:30 PM.
Contact: Tim Ryan   tjryanffp@gmail.com  


      Madison County  
Father Jeremiah F. Trecy Division   01MA01
Maggie McGuinness Pub
2000 Burlington Dr. S.E.
Huntsville AL 35803
Last Thursday of the Month at 6PM.
Contact: Michael Bollinger   interest@huntsvilleaoh.com  


      California  
California State Board
Contact: President Daniel P. McGowan   sunburst2661@gmail.com  


      Los Angeles County  
Los Angeles County Board


Los Angeles County Division 2 Antelope Valley   04LA02
43627 Fig Ave.
Lancaster CA 93534
Contact: Bill Leahy   sgmbleahy@roadrunner.com   661-209-2806


Joseph Plunkett-Joe McDonnell Division   04LA03
St. Cornelius Catholic Church
Long Beach CA 90808
Contact: Daniel McGowen   aohlongbeach@gmail.com  


Pat O’Brien Division 1   04LA01
Casey's Irish Pub
613 S. Grand Ave.
Los Angeles CA 90017
Division Meets 2nd Thursday of the month at. 7:00 for dinner and 8:00 pm for the meeting.
Contact: Terry Anderson   tmalaw100@yahoo.com   818-902-9066


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Orange County  
Orange County Board
Contact: President Jerry O'Keefe   irishfree1916@aol.com   714-995-2293


Michael J. Farrell Division 2   04OR02
PO Box 6356
Fullerton CA 92834
Division Meets Third Saturday of the Month.
Contact: Jerry O'Keefe   irishfree1916@aol.com   714-995-2293


Orange County Division 1   04OR01
Monastery of the Brothers of St. Patrick
7820 Bolsa Ave
Midway City CA 92655
Division Meets Second Tuesday of the Month.


      San Bernardino County  
Jerry O’Keefe Division 3   04SB03
12188 Central Ave. #624
Chino CA 91710
Division Meets Third Saturday of the Month.
Contact: Jerry O'Keefe   irishfree1916@aol.com   714-995-2293


      San Diego County  
Commordore John Barry Division 1   04SD01
St. Columba Parish
3327 Glencolum Drive
San Diego CA 92123
Division Meets Second Wednesday of the Month at 7 PM.
Contact: Bill Phillips   wfphillips56@gmail.com   619-469-5292


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      San Francisco County  
San Francisco Division 5   04SF05
United Irish Cultural Center
2700 45th Avenue
San Francisco CA 94116
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7:30pm.
Contact: John Ring   webmaster@aohsf.com  


      Colorado  
Colorado State Board


      Denver County  
Carrigan Division   05DE01
Catholic Charity
2301 Warren Street
Denver CO 80205
Meeting Locations Vary Call For Details.
Contact: Mike O'Toole   denveraoh@gmail.com   502-551-3842


Michael Collins Division   05DE01
Knights of Columbus Hall
1555 Grant Street
Denver CO 80203
First Tuesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Peter Kerwin   phkirwin@comcast.net   303-979-0630


      Connecticut  
Connecticut State Board
Contact: President Thomas McDonough   tmcdonwtby@gmail.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Fairfield County  
John A. Gildea Division 3   06FA03
GDICC
6 Lake Avenue
Danbury CT 06810
Division Meets Second Wednesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Jason King (Financial Secretary) 203-739-0010   membership@aohdanburyct.org   203-739-0010


G.D.I.C.C
6 Lake Avenue
Danbury CT 06810
Hours:   M-W: 4-10 Th-SuL 12-12
Contact: Person: Eileen Walsh   danburyirishcenter@gmail.com   203-731-1907


John F. Kennedy Division 1   06FA1B
Gaelic-American Club Inc
74 Beach Road
Fairfield CT 06824
Division Meets Second Tuesday of the Month.
Contact: Tom Keane   tom@aohjfk.com   203-256-8033


Gaelic American Club
74 Beach Road
Fairfield CT 06824
GAC is open to Members and Members' Guests
Hours:   M-T: 7-12 W-T: 5-12 F: 4-12 Sa: 12-2am SU: 12-12
Contact:   203-254-0673


Stamford Division   06FA02
186 Greyrock Place
Stamford CT 06301
Contact: Mike O'Connor   mikeoco@optonline.net   203-323-2608


AOH Hall
186 Greyrock Place
Stamford CT 06901
Contact:   203-323-2608


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Hartford County  
Hartford Division 2   06HA02
132 Commerce Street
Glastonbury CT 06033
Division Meets First Friday of the Month at 7:30 PM.
Contact: James Foronzo   hartfordaoh@gmail.com   860-604-3021


IAHS
132 Commerce Street
Glastonbury CT 06033
Hours:   Tu-Th: 4-11. F: 4-1 Sa: 12-1am Su: 12-10
Contact: Dan O'Connell   trayyankees@sbcglobal.net   860-633-9691


New Britain AOH   06HA01
39 South Street
New Britain CT 06051
Contact: Frank Keating   newbritainaoh@yahoo.com  


AOH Hall
39 South Street
New Britain CT 06051
Contact:   860-832-8023


      Middlesex County  
Middletown Division 1   06MI1M
Elks Lodge
44 Maynard Street
Middletown CT 06457
Division Meets First Thursday of the Month at 7:30.
Contact: Dennis Murray   860-347-5122


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      New Haven County  
Derby Division   06NH1D
73 Elizabeth Street
Derby CT 06418
Contact: Tom Dillon   sheey.n.dillon@snet.net  


Meriden Division 1   06NH1M
71 Melville Avenue
Meriden CT 06451
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: Frank Kearney Jr.   fkearneyjr@cox.net   203-235-2746


AOH Hall
71 Melville Avenue
Meriden CT 06451
Hours:   M-Th: 7-11 F-Su: 4-11
Contact: Mike Collins   203-634-0017


Patrick Conran Division 1   06NH1N
Naugatuck Historical Society
195 Water Street
Naugatuck CT 06770
Division Meets Fourth Wednesday of the Month.
Contact: Brian Brick   btbrick1961@att.net   203-756-7709


Father McKeon Division 7   06NH07
Knights of St. Patrick
1533 State Street
New Haven CT 06511
Division Meets Last Thursday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Jason McWade   jason_mcwade@yahoo.com   860-839-4165


Msgr. Slocum Division 1   06NH1W
Hibernian Hall
91 Golden Hill Street
Waterbury CT 06706
Division Meets Second Thursday of the Month. Sept-June.
Contact: Emmett McSweeney   info@msgrslocumdiv1.com   203-757-1464


Hibernian Hall
91 Golden Hill Street
Waterbury CT 06706
Hours:   M-Th: 12-19 F-Sa: 12-11 Su: 8-8
Contact: John Kunkel   bjkunkel@att.net   860-621-4083


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      New London County  
John P. Holland Division   06NL02
Elks Lodge
81 Washington St
New London CT 06320
Division Meets Third Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Richard Connell   rconnellsr@gmail.com   860-867-7866


      District Of Columbia  
Washington DC State Board


Commordore John Barry Division 1   51DC01
National Press Club
529 14th St. NW 13th Floor
Washington DC 20045
Meets First Tuesday of every month.
Contact: Chip Lacey   chiplaurinda@aol.com   301-466-7533


Sons of Aidan Div 4 (Catholic Univ)   51DC04
Fraternal Order of Police
711 4th St NW
Washington DC 20001
Open to CUA Students. Divsion Meets Second Thursday at 7:00pm.
Contact: Brendan Koeth   brendankoeth@gmail.com   917-608-9647


      Delaware  
      Kent County  
Theodore Cardinal McCarrick Division 2   07KE01
American Legion
835 South Bay Road
Dover DE 19901
Contact: Dennis McGowan   dirish369@gmail.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      New Castle County  
Bernard McCarren Division 2   07NE02
Kildares
45 East Main Street Unit 200202
Newark DE 19711
Division Meets Fourth Wednesday of Each Month.
Contact: Brian J. Phelan   NewarkAOH@comcast.net  


      Sussex County  
Commordore John Barry Division 1   07SU01
St. Edmunds Hall
409 King Charles Ave
Rehoboth Beach DE 19970
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: James Ryan   info@commodorebarryaoh.com  


      Florida  
Florida State Board
Contact: President Greg Seán Canning   grioghar@mac.com  


      Brevard County  
Fulton J. Sheen Division 2   08BV02
Fraternal Order of Police Lodge #37
1049 Julia Drive
Melbourne FL 32935
Division Meets Third Wednesday of the Month at 7:30 PM
Contact: Frank Corcoran   Information@AOHBrevardCounty.com  


      Broward County  
FF William J. Elliott Division 2   08BR02
The Field Irish Pub
3281 Griffin Road
Dania Beach FL 33312
Division Meets Third Monday of the Month at 7 PM
Contact: Mike Nugent   Mnugent485@aol.com  


Dep. Sheriff Patrick Behan - Division 1   08BR01
Maguires Hill 16
535 North Andrews Ave.
Fort Lauderdale FL 33301
Division Meets Third Monday of the Month at 7 PM.
Contact: Joseph Murphy   murphyj30@bellsouth.net  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Citrus County  
Brigadier General John Sullivan Division 1   08CI01
St. Elizabeth Ann Seton Church Hall
1401 W. Country Club Blvd
Citrus Springs FL 34434
Division Meets Third Wednesday of the Month at 6 PM.
Contact: Bob Dunton   Jdunton@tampabay.rr.com  


      Hillsborough County  
Cardinal Tomás Ó Fiaich Division   08HI03
Prince of Peach Church Hall Conesa Center
702 Valley Forge Blvd
Sun City Center FL 33573
Division Meets First Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Mike McCluskey   mikeshir1@tampabayrr.com  


      Lake County  
Blessed Mother Teresa Division 1   08LA01
St. Timothy Catholic Church Hall
1351 Paige Pl
Lady Lake FL 32159
Division Meets Second Tuesday of the Month at 2 PM.
Contact: Patrick Kennedy   aohvillages@embarqmail.com   352-391-5291


      Martin County  
Fr. Mychal Judge Division 1   08MA01
Maneros Restaurant
2851 SW High Meadow Ave
Palm City FL 34990
Division Meets First Thursday of the Month at 6:30 PM.
Contact: Dennis McKenna   aohofstuart@aol.com  


      Palm Beach County  
Ambassador Daniel M. Rooney Division   08PB01
Rooney's Public House
1153 Town Center Drive
Jupiter FL 33458
Division Meets second Tuesday of each month with fellowship @ 6:30 PM and Business @ 7PM.
Contact: Michael O'Connor   moconnor09@gmail.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Pasco County  
James Francis Powers Division   08PA02
Our Lady of the Rosary Catholic Church - Rosary Hall
2348 Collier Parkway
Land O' Lakes FL 34639
Division Meets in room 2 at 6:30pm on the 3rd Thursday of every Month
Contact: Michael Whitley   mwhitley11@verizon.net  


William G. Hulton Division   08PA01
Our Lady Queen of Peace Church Hall
5340 High Street
Port Richey FL 34652
Division Meets Second Wednesday of the Month at 1 PM.
Contact: Phil Fagen   ptfegan@verizon.net  


      Pinellas County  
Padraic Pearse Division 2 - Pinnellas County Florida   08PI02
St. Mary Our Lady of Grace
515 Fourth Street South
Saint Petersburg FL 33701
Division Meets Third Wednesday of the Month at 6PM.
Contact: Sean Denny   venner20@aol.com  


      Georgia  
      Bulloch County  
AOH Iolar Division   09BU01
Georgia Southern University
1332 Southern Drive
Statesboro GA 30458
The AOH Iolar Division meets at noon every Friday. The location is the Center for Irish Studies Room 3302 Newton Building.
Contact: Kevin Quirk   aoh.georgiasouthern@gmail.com  


      Chatham County  
Msgr Daniel J. Bourke Division 1   09CH01
O'Connell's Pub
108 W Congress St
Savannah GA 31412
Contact: Christopher Hagen   aohsavannah@bellsouth.net  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Fulton County  
Tara Division   09FU01
Holy Spirit Catholic Church
4465 Northside Dr NW
Atlanta GA 30327
Division meets 4th Thursday of the month.
Contact: Joe Norton  


      Richmond County  
Richmond 1 Division   09RI01
Knight of Columbus
1501 Monte Sano Avenue
Augusta GA 30904
Division Meets First Monday of the Month.
Contact: Bill Berry   berry1551@att.net   706-951-5353


      Iowa  
      Black Hawk County  
Five Sullivan Brothers Division 1   13BH01
Knight of Columbus
1955 Locke Avenue
Waterloo IA 50702
Call for Meeting Times.
Contact: Mike Magee   319-232-8762


      Dubuque County  
Dubuque Co. Division 1   13DU01
Knight of Columbus Hall
3rd Street SE
Dyersville IA 52040
Division meets during six (6) regular meetings a year. The Saturday prior to St. Patrick's Day is mandatory meeting followed by member St. Patrick's Banquet.
Contact: John Gallagher   JohnG@aohdubuque.com   563-875-6005


      Polk County  
Polk County Division 1   13FK01
Jimmy's Big 10 Restaurant & Bar
1238 8th St
West Des Moines IA 50265
Contact: Brian Downes   downes@johnwaynebirthplace.org   515-462-5817


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Illinois  
      Cook County  
Chicago Division 32   11CO32
Edgebrook
6100 N Central Ave
Chicago IL 60646
Division Meets First Wednesday of the Month.
Contact: Sean O'Dowd   hickey5404@aol.com  


John F. Kennedy Division 1   11CO01
St. Michael's Church
1711 N. Cleveland
Chicago IL 60614
Contact: Michael Roche   membership@aohchicago1.org   773-472-3550


John F. Kennedy Division 59   11CO59
9701 S. Kedzie
Evergreen Park IL 60805
Division Meets Second Wednesday of the Month at 8 PM.
Contact: John A. Donovan IV   johndonovaniv@yahoo.com   773-445-3756


      Peoria County  
Richard H. Parsons Peoria County Division 1   11PE01
Knight of Columbus Hall
7403 N. Radnor Rd.
Peoria IL 61615
Division Meets Generally Third Wednesday of the month at 7pm.
Contact: Daniel Haney   djheire@gmail.com   309-253-9611


      Saint Clair County  
Michael P. Keeley Division 1   11SC01
Knight of Columbus Hall
402 E Us Highway 50
O Fallon IL 62269
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: Patrick Hickey   president@aohdiv1stclcoil.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Indiana  
      Marion County  
Kevin Barry Division Division 3   12MA03
St Philip Mary
550 North Rural
Indianapolis IN 46201
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: Jim McGinley   jimmcginley@goldenaceinn.com  


      St Joseph County  
James A. McDivitt Division   12SJ01
Fiddler's Hearth
127 North Main Stree
South Bend IN 46601
Division Meets Second Monday of the Month.
Contact: Ben Cashman   574-274-3185


      Kansas  
      Johnson County  
Fr. Donnelly Division 1 , Johnson County, KS   14JO01
Fütbol Club Eatery & Tap
12030 Blue Valley Parkway
Overland Park KS 66213
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: Tom Kane   ksaohdiv1@yahoo.com  


      Kentucky  
      Jefferson County  
Fr. Abram J. Ryan Division   15JE01
Mulligan's Pub & Grille
1801 Newburg Rd
Louisville KY 40205
Contact: Mark Wakefield  


      Louisiana  
Louisiana State Board
PO Box 19569
New Orleans LA 70179


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Lafayette Parish  
Acadian Division Lafayette Parish Division 1   16LA01
Pete’s Family Sports Bar and Grill
3903 Johnston Street
Lafayette LA 70503
Please contact Mark Foley for current meeting information
Contact:   markcfoley56@hotmail.com   337-654-0077


      Orleans Parish  
Archbishop Hannan Orleans Parish Division 1   16OR01
St. Dominic School
775 Harrison Avenue
New Orleans LA 70179
Contact: Joe Casler for Meeting Times   jcasler44@hotmail.com   504-202-0501


Cardinal Gibbons Division Jefferson Parish Division 1   16OR01
St. Dominic School
775 Harrison Avenue
New Orleans LA 70184
Contact: Joe Casler For Meeting Times   jcasler44@hotmail.com   504-202-0501


      Saint Tammany Parish  
Father Thomas “Mossy” Gallagher Division St. Tammany Parish Division 1   16ST01
St. Luke’s Catholic Church
910 Cross Gates Blvd.
Slidell LA 70461
Please contact Harold Burke for current monthly meeting information
Contact:   haroldb@stlukeslidell.org   985-641-6429


      Tangipahoa Parish  
Republic of West Florida Division Tangipahoa Parish Division 1   16TA01
St. Joseph’s Church
225 N. 8th Street
Pontchatoula LA 70454
Please contact Martin Kearney for current meeting information
Contact:   mkearney@selu.edu  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Massachusetts  
Massachusetts State Board
Contact: President Paul Hogan   FishAQ2@aol.com   413-533-0436


      Bristol County  
Sean MacBride Division 1   19BR01
64 Nash Lane
Attleboro MA 02703
Division Meets on the Third Wednesday at 6 PM.
Contact: John Donovan   donmjd@comcast.net   508-222-8487


      Essex County  
Essex County Board
Contact: President Richard Wall   rrjwall@aol.com   978-317-5544


Rev. James T. O’Reilly OSA Division 8   19ES08
Claddagh Pub & Restaurant
399 Canal Street
Lawrence MA 01840
Division Meets Second Wednesday of every month (September – June) 7:30 pm.
Contact: Bill Sullivan   williamjsullivan@verizon.net   978-682-4875


AOH Division 10   19ES10
105 Federal Street
Lynn MA 01905
Division Meets First and Third Monday of the Month.
Contact: Dick Wall   rrjwall@aol.com   978-317-5544


Hibernian Hall
105 Federal Street
Lynn MA 01905
Contact: John O'Neill   781-595-0384


Msgr. Thomas M. Lane Division 1   19ES01
85 Storey Avenue
Newburyport MA 01950
Meetings are typically held on the third Saturday of each month. Start at 9:30 after 9 am Breakfast.
Contact: Michael Volpone   macv21@gmail.com   978-479-2550


AOH Division 11   19ES11
58 Lowell Street
Peabody MA 01960
Division Meets 3rd Wednesday @ 6 PM at the Division Home.
Contact: Jack Lawless   jbfbbb@hotmail.com   978-210-4094


Division House
58 Lowell Street
Peabody MA 01960
Contact: Bill Elwell   functions@aohpea.com   978-587-7594


Salem AOH Division 18   19ES18
104 Boston Street
Salem MA 01970
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: Steve Nygren   info@salemaoh.com   978-744-9817


AOH Hall
104 Boston Street
Salem MA 01970
Contact:   functions@salemaoh.com   978-798-4754


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Hampden County  
James A. Curren Division 1   19HA01
The Wherehouse?
109 Lyman Street
Holyoke MA 01040
Division Meets First Monday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Paul Hogan   413-533-0436


      Middlesex County  
Division 19 Lowell Massachusetts   19MI19
Elks Lodge
40 Old Ferry Road
Lowell MA 01854
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: Brian Gosselin   president@aohlowell.com   978-884-8391


AOH Division 12   19MI12
259 Charles Street
Malden MA 02148
Contact: Thomas Denehy   781-324-9250


AOH Hall
259 Charles Street
Malden MA 02148
Contact: Thomas Denehy   781-324-9250


Tomás Cardinal O'Fiaich Division 14   19MI14
151 Watertown Street
Watertown MA 02472
Division Meets Second Thursday of the Month at 7 PM.
Contact: Leo Falter   efalter1@gmail.com   617-924-9541


Hibernian Club
151 Watertown St.
Watertown MA 02472
Contact:   617-924-9541


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Plymouth County  
Fr. John Murphy Division 9   19PL09
233 Water Street
Plymouth MA 02362
Division Meets First Thursday of Every Month.
Contact: John Todd   781-585-9251


      Suffolk County  
James Michael Curley Division (Boston Division 1)   19SU01
Sacred Heart Church
169 Cummins Highway
Roslindale MA 02131
They Meet First Wednesday of the Mont at 7 PM.
Contact: Kevin Durant   kevintdurant@bostonhibernian.com   617-872-6663


      Worcester County  
Clinton Mass - Division 8   19WO08
St. John's Church
149 Chestnut Street
Clinton MA 01510
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: Barry Platt   airscout2000@yahoo.com   617-599-2309


Dision 16 Marlborough   19MI16
Knight of Columbus
1 Main Street
Southborough MA 01772
Division Meets Third Monday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Patrick McCafferty   aohdiv16@yahoo.com   508-879-2337


St Columcille Division Division 36   19WO36
Hibernian Cultural Center
19 Temple Street
Worcester MA 01604
Division Meets Fourth Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Stephen Belton   orhfenian@msn.com   508-792-3700


Hibernian Cultural Center
19 Temple Street
Worcester MA 01604
Contact:   whccfunctions@yahoo.com   508-792-3700


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Maryland  
Maryland State Board
Contact: President Timothy G. Harvey   Tgharvey2@aol.com  


      Allegany County  
Cumberland Division 1   18AL01
Knight of Columbus Hall
66 North Mechanic Street
Cumberland MD 21502
Division Meets Last Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Tom Farrell   tomfarrell@atlanticbb.net   301-707-8344


      Anne Arundel County  
Commordore John Barry Division 1   18AA01
O'Callaghan’s
174 West Street
Annapolis MD 21401
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: Pat Bannon   AOH-President@annapolisaoh.com  


      Baltimore City County  
St. Patrick Division 5   18BC05
Life of Reilly
2031 East Fairmount Avenue
Baltimore MD 21231
Division Meets Second Monday of the Month.
Contact: Michael Flannery  


      Baltimore County  
Padraic Pearse Division 1   18BA01
201 Newburg Ave
Cantonsville MD 21228
Contact: Dennis Healey   Catonsvilleaoh@aol.com  


Comm John Barry Division 4   18BC04
The Harp Restaurant
8706 Belair Road
Nottingham MD 21236
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: William J. Guerin   443-902-1334


St. Brendan Division 3   18BA03
Padonia Ale House
63 E. Padonia Road
Timonium MD 21093
Division Meet Fourth Tuesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Mike McConnell   div3president@gmail.com   410-374-4608


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Frederick County  
The Blue and the Grey Division 1   18FR01
Elks Lodge
289 Willowdale Drive
Frederick MD 21702
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Kevin Murphy   301-514-8408


      Harford County  
St. Kevin - Division 1   18HA01
Magerk's Pub
120 S Bond Street
Bel Air MD 21014
Contact: Jim Cosgrove   jcosgrove4340@verizon.net   443-512-0995


      Montgomery County  
Dowd-Hannon Division 6   51DC06
St. Raphael Church
1513 Dunster Rd
Rockville MD 20854
Division Meets Fourth Thursday of the Month 7:30.
Contact: Marty Kelly   Mkelly2@hotmail.com   301-990-0624


Msgr. Thomas M Wells DC Division 3   51DC03
Rosensteel Knights of Columbus
9707 Rosensteel Avenue
Silver Springs MD 20910
Meetings Held On The First Wednesday of Every Month.
Contact: George Rogers   rogfah@gmail.com   301-792-3436


      Prince Georges County  
Charles Carroll Division 2   51DC02
Sacred Heart Chapel
16501 Annapolis Road
Bowie MD 20715
Contact: Brian Curran for Meeting Times   brian_22577@comcast.net   301-464-3023


John F. Kennedy Division 5   51DC05
Holy Family Church
12010 Woodmore Road
Bowie MD 20721
Division Meets Second Monday of the Month at 8 PM.
Contact: John McInerney   mcinerneyverret@aol.com   301-350-6184


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Worcester County  
Emerald Isle Division 1   18WO01
Knight of Columbus
9901 Coastal Highway
Ocean City MD 21842
Division Meets Second Sunday of the Month at 10 AM.
Contact: Gene Dore   gencardor@comcast.net  


      Maine  
      Cumberland County  
The Daniel O’Connell O’Donoughue Division   17CU01
St. Patrick's Church
1342 Congress St
Portland ME 04102
Division MeetsFirst Monday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Matthew Jude Barker   divoneaoh@cs.com   207-761-7912


      Lincoln County  
Whitefield Maine Division   17LI01
St. Dennis Parrish Hall
298 Grand Army Road
Whitefield ME 04353
Division Meets Last Wednesday of the Month.
Contact: Bob King   go73vette@roadrunner.com   207-549-3957


      Michigan  
Michigan State Board
Contact: President Kevin Burke   1celticrogue@gmail.com  


      Bay County  
Robert Shea Division   20BA01
FOP Hall
103 Bay Street
Bay City MI 48708
Division Meets Last Tuesday of the Month.
Contact: Mike Campau   pscampau@yahoo.net   989-686-1225


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Genesee County  
Sullivan and O'Sullivan Division   20GE01
Polish League of American Veterans
4323 W Carpenter Rd
Flint MI 48504
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: Sam Yanta   810-732-7010


      Grand Traverse County  
Bun Brady Division   20GT01
Sleder's Tavern
717 Randolph Street
Traverse City MI 49684
Division Meets First Monday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Kirt Killbourne   kirtkilbourne@charter.net   231-357-7363


      Kent County  
Fr. John Whalen McGee Division   20KE01
Knight of Columbus
1140 Muskegon Avenue Northwest
Grand Rapids MI 49504
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: Patrick Loftis   ploftis@coldwellbanker.com   616-942-8554


      Lenawee County  
St.Patrick Division   20LE01
St. Joseph’s Church
415 Ormsby Street
Aidrian MI 49221
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Patrick Maguire   seanmurphy10@gmail.com   517-263-5556


      Livingston County  
Thomas Kelly Division 1   20LV01
The Brighton House
8183 Sargent Road
Fowlerville MI 48836
Division Meets Last Wednesday of the Month.
Contact: Mark Jefferies   tim@corriganoil.com   810-404-4976


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Macomb County  
Fr.Solanus Casey Division DIVCODE = MISSING MI|Macomb|Saint Clair Shores MI|
Knight of Columbus
25003 Little Mack Ave
Saint Clair Shores MI MI 48080
Division Meets Second Monday of the Month.
Contact: George Byrne   george.byrne@att.net   586-979-2914


Daniel P. O'Kennedy   20MA01
13201 Rosselo
Warren MI 48088
Contact: Paul Gowdy   pgowdy5259@wowway.com   586-573-4121


      Oakland County  
James O. Flynn Division 3   20OA03
Brandy's of Bloomfield
1727 South Telegraph Road
Bloomfield Hills MI 48341
Division Meets First Tuesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Jim Finn   schiodo@drivensolutionsinc.com   248-548-3393


Norman O'Brien Division 1   20OA01
Canadian Legion Hall
1005 E. 11 Mile Road
Royal Oak MI 48073
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: Steven Zannetti   wrbrown1966@yahoo.com   248-822-6713


      Otsego County  
Monsignor Flannery Division   20OT01
Knight of Columbus
986 North Center Avenue
Gaylord MI 49735
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: Thomas Roche   989-732-9273


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Wayne County  
Stephen Walsh Division 1   20WA01
24242 Grand River Ave.
Detroit MI 48219
AOH Welsh Division monthly meeting on the second Wednesday of the month. Rosary at 7 :00 and meeting at 7:30 p.m.
Contact:   313-535-4110


Hibernian Hall
24242 Grand River Ave
Detroit MI 48219
Contact:   313-535-4110


Patrick Ryan Division 2   20WA02
Knight of Columbus
150 Fair Street
Plymouth MI 48170
Division Meets Second Tuesday of the Month.
Contact: Mike Riley   teton1134@aol.com   734-377-8734


M. Thomas Dunleavy Division 4   20WA04
12282 Deercreek Circle
Plymouth MI 48170
Meetings as Needed.
Contact: Brian Dunleavy   briandunleavy@sbcglobal.net   313-274-8856


      Minnesota  
      Ramsey County  
John Ireland Division   21RA04
The Liffey
175 7th Street West
St. Paul MN 55102
Division Meets Fourth Tuesday of the Month.
Contact: for Location.   bjochan@msn.com   612-747-1121


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Scott County  
Shamrock Division   21LS01
Neil's Pub
101 E Main S
Belle Plaine MN 56011
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: Shawn T. Kirby   hibernians.shamrock@yahoo.com  


      Missouri  
Missouri State Board
Contact: President Jerry Ryan   JR562@aol.com  


      Jackson County  
Padraig Pearse Div 1   23JA01
Redemptorist Church John J. Sullivan Hall
3333 Broadway
Kansas City MO 64111
Division Meets every second Thursday of the month.
Contact: Michael P. Murphy   hibernianmike77@aol.com   816-797-3565


Commodore John Barry Division 1   23JA01
O’Malley Beverage
1601 North Woodbine Road
St. Joseph MO 64056
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Shane McDonald   Shane.McDonald@CommerceBank.com   816-236-5874


      Saint Charles County  
Michael J Roarty Division 1   23CH01
Knights of Columbus Hall Council Hall # 823
3 Westbury Drive
Saint Charles MO 63301
Division Meets Third Wednesday of the month at 7PM.
Contact: John Wilson   johnj_wilson@yahoo.com   636-290-1200


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Saint Louis City County  
Fr Dempsey Division 1   23SL01
St. James the Greater
1360 Tamm Ave
St. Louis MO 63139
Contact: Tim Kinealy   tjkinealy@hotmail.com   314-772-5280


      Saint Louis County  
Cardinal Glennon Division 2   23SC02
American Legion Goff Moll Post 101
2721 Collier Ave
Brentwood MO 63144
Division Meets First Friday of the Month at 7:30 PM
Contact:   mike_orourke1976@hotmail.com   314-853-6610


Oliver Plunkett Division 4   23SC02
VFW Hall
410 St. Francois
Florissant MO 63031
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: Kirk Lawless   kirklawless@yahoo.com   314-831-7000


Bishop Drury Division 3   23SC02
VFW Post
1717 Big Bend
St. Louis MO 63122
Division Meets Fourth Thursday of the Month at 8 PM.
Contact: Kevin Flynn   kflynn@summit-distributing.com   314-293-1076


      Montana  
      Cascade County  
Great Falls Division 1   24CA01
St. Ann's Annex
715 3rd Avenue North
Great Falls MT 59401
Division Meets First Wednesday of the Month.
Contact: Sean Sturges   406-454-1668


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Deer Lodge County  
AOH Division 1   24DL01
106 Cherry Street
Anaconda MT 59711
Contact: Bob Mehrens   frankfitz@q.com  


AOH Hall
106 Cherry Street
Anaconda MT 59711


      Flathead County  
Kalispell Division   24FL01
200 Arbour Dr.
Kalispell MT 59901
Contact: David Hergesheimer   406-756-6593


      Lewis And Clark County  
Thomas Francis Meagher Division 1   24LC01
Knight of Columbus
2201 Chestnut Street
Helena MT 59601
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Jack Ward   406-458-5025


      Missoula County  
Phil Maloney Division   24MI01
Knight of Columbus Hall
1475 Eaton Street
Missoula MT 59801
Division Meets Third Thursday of the Month at 6:30 PM.
Contact: Pat Toomey   president@missoula-aoh.org  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Silver Bow County  
Butte, America Division   24SB01
3001 Thomas St.
Butte MT 59701
Contact: Joseph E. Lee, President   thelees@bresnan.net   406-494-3415


      Yellowstone County  
Billings Division   24YE01
3416 Timberline Dr.
Billings MT 59102
Contact: Bill Dolan   406-252-6557


      North Carolina  
      Guilford County  
Na Cara Division 1   31GU01
Knights of Columbus
2780 Horse Pen Creek Road
Greensboro NC 27410
Division Meets Last Thursday of the Month at 7pm.
Contact: Richard Morrison   336-622-7535


      Mecklenburg County  
Sons of Erin Division 1   31ME01
Knight of Columbus Hall
220 E. Kingston Ave
Charlotte NC 28203
Division Meets Second Thrusday of the months at 7 PM.
Contact: Mike McLoughlin   mmclaughlin@charlotteaoh.com  


Mecklenburg Division 2 (St. Brendan the Navigator Division)   31ME02
St. Mark RC Church - Parish Center
14740 Stumptown Rd.
Huntersville NC 28078
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7:30 pm.
Contact: Ray Fitzgerald.   aohmeck2@aol.com   704-992-1702


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      New Hanover County  
New Hanover County Division St. Brendan the Navigator   31NH01
St. Mark Church
1011 Eastwood Rd.
Wilmington NC 00284
Division Meets First Wednesday of the Month 7 PM.
Contact: John Melia   jmelia@ec.rr.com   910-790-3885


      Pitt County  
Michael Collins Division Pitt County 1   31PI01
AJ McMurphy's
1914 Turnbury Drive
Greenville NC 27858
Division Meets First Wednesday of the month at 8 PM. Call for location. President James R. Wils
Contact:   pittcountyaoh@gmail.com   252-916-4591


      Wake County  
Thomas Burke Division 1   31WK01
Knight of Columbus Hall
4301 Columbus Club Drive
Raleigh NC 27604
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: Steve Sullivan   ssullyaoh@gmail.com  


      Nebraska  
      Sarpy County  
Sarpy County St. Columbkille Division   25SA01
Saint Columbkile Parish Social Level
200 East 6th Street
Papillion NE 68046
Division Meets Third Monday of the Month.
Contact:   402-292-5291


      New Hampshire  
      Hillsborough County  
Rev. William J. Shanahan Division 1   27HI01
American Legion
251 Maple St
Manchester NH 03103
Division Meets First Wednesday of the Month.
Contact: Richard Walsh   aohnhdiv1@live.com  


Bishop Leo E. O’Neil Division   27HI02
St. Patrick's Church
29 Spring Street
Nashua NH 03060
Contact: Bill Heffernan   wbheff@mytre.org  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      New Jersey  
New Jersey State Board
Contact: President Larry Prelle   president@njaoh.com  


      Atlantic County  
Officer Thomas McMeekin Jr. Memorial Division 1   28AT01
St. Nicholas ofTolentine Church
1409 Pacific Avenue
Atlantic City NJ 08401
Contact: Jim House for meeting times and locations.   housej73@aol.com  


      Bergen County  
Fr. Solanus Casey Division 32   28BE01
Knights of Columbus
105 Grove Avenue
Maywood NJ 07607
Division Meets Second Thursday of the Month. The Location Rotates So please check website or contact them for details.
Contact: Sean Hughes  


      Burlington County  
Major Tommy McGuire Division 1   28BU01
260 High St
Mount Holly NJ 08060
Division Meets Second Monday of the Month at 7:00pm in Library Bldg. at Sacred Heart Parish.
Contact: Dennis Kavanagh   irishscot2@verizon.net  


Mike Doyle Division 4   28BU04
Throwbacks Bar and Grille
2929 Route 130
Riverside NJ 08075
Division Meets Third Thursday of the Month at 8 PM.
Contact: Bill Brennan  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Cape May County  
All Irish Martyrs Division 2   28CM02
VFW Hall
15 Lyndhurst Road
Mamora NJ 08223
Division Meets Third Monday of the Month at 7 PM.
Contact: Michael Hagen   info@allirishmartyrs.org  


AOH Meeting Hall
201 Olde New Jersey Avenue
North Wildwood NJ 08260
Contact:   609-729-0075


James J. Reilly Division 1   28CM01
AOH Meeting Hall
201 Olde New Jersey Avenue
Wildwood NJ 08260
Division Meets Second Sunday of the Month at 12 Noon.
Contact:   info@cmcaoh.com  


      Essex County  
Michael J. Delahunty Division 9   28ES09
Elks Lodge
475 Main Street
City of Orange NJ 07050
Division Meets Last Wednesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Eamonn Ryan   Eamonn@fcsmetro.com  


      Gloucester County  
Commordore John Barry Division 1   28GL01
Richard Rossiter Memorial Hall
200 Columbia Avenue
National Park NJ 08063
Contact: Ralph Stiles   info@aoh1nj.com  


Richard Rossiter Memorial Hall
200 Columbia Blvd.
National Park NJ 08063
Contact:   info@aoh1nj.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Hudson County  
Father Mychal Judge Division 1   28HU01
Astor Bar and Grill
725 Montgomery Street
Jersey City NJ 07306
Division Meets First Tuesday of the Month.
Contact: Michael Sweeney  


      Mercer County  
Msgr. Crean Division 1   28ME01
2419 Kuser Rd
Hamilton Square NJ 08690
Division Meets Third Thursday of the Month.
Contact: Vince McKelvey   info@trentonaoh.com   609-586-5982


Hibernian Club
2419 Kuser Rd
Hamilton Square NJ 08690
Contact:   hibernianclub@trentonaoh.com   609-586-5982


AOH Joe Cahill Division 10   28ME10
VFW Hall
77 Christine Avenue
Mercerville NJ 08619
Division meets the second Wednesday of the month at 8 PM.
Contact: John Walsh   johnwalsh08690@hotmail.com  


      Middlesex County  
Brian Boru Division 14, Middlesex County, NJ   28MI14
St. Thomas Knights of Columbus
61 Pine Street
Old Bridge NJ 08857
Division meets third Thursday every month 7:30pm.
Contact: President Jeremiah O'Grady   jeremiah.ogrady@gmail.com   732-567-7480


Col. David B. Kelly   28MI01
271 Second Street
South Amboy NJ 08879
Division Meets Thursday of every month at 8:00pm
Contact: Jim Williams   732-721-2098


AOH Hall
271 Second Street
South Amboy NJ 08879
Contact: Frank Farrell   732-721-2098


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Monmouth County  
John Cardinal O'Connor Division 32   28MO32
Friendly Sons of the Shillelagh
815 16th Avenue
Belmar NJ 07719
Division Meets Third Thursday.
Contact: Kevin Weldon   kmw1219@gmail.com   732-531-0306


St Oliver Plunkett Division 16   28MO16
Knight of Columbus
71 East Main Street
Freehold NJ 07728
Division Meets Third Thursday of the Month.
Contact: John M. Keane Jr   JMKeane63@hotmail.com  


Vol. Patrick Torphy Divison 2   28MO02
Bayshore Catholic Center
12 Highway 36
Middletown NJ 07748
Division Meets Third Thursday of the Month at 8 PM.
Contact: Jack Sullivan   info@njaohdiv2.org  


Bayshore Catholic Center
12 Hwy 36
Middletown NJ 07748
Contact:   732-787-9662


      Morris County  
Morris County Division 1   28MR01
St. Peter the Apostle Church
179 Baldwin Rd NJ 07054
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: Michael Wallace   winterking77@yahoo.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Ocean County  
John P. Holland Division 4   28OC04
VFW Hall
11 E. Winfred Ave/79th Street
Beach Haven Crest NJ 08008
Contact: Dennis McInerney   info@lbiaoh.com  


Fr. Duffy Division 2   28OC02
Lacey Elks
900 Beach Boulevard
Forked River NJ 08731
Division Meets First Monday of the Month.
Contact: Tom Richards   luckyirishman65@verizon.net  


      Passaic County  
Notre Dame Division 1   28PA01
1799 Hamburg Turnpike
Wayne NJ 07454
Contact: MIke McEnerney   PMacky01@aol.com  


      Somerset County  
St. Patrick Division 1   28SO01
Knight of Columbus Hall
495 East Main Street
Sommerville NJ 08876
Division Meets Third Thursday of the Month at 8 PM.
Contact: Bruce VanArsdale   info@aohsomerset.com  


      New York  
New York State Board
Contact: President Victor J Vogel   victorjvogel@yahoo.com   631-513-9721


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Albany County  
Fr. Henry Tansey Division 5   30AL05
Capital District Irish Center
375 Ontario Street
Albany NY 12208
Division Meets First Wednesday of the Month. President: Liam McNabb
Contact:   518-487-1752


Albany Hibernian Hall
375 Ontario Street
Albany NY 12208
Contact:   518-438-8230


Watervliet Division 1   30AL01
Watervliet AOH Hall
1021 9th Avenue
Watervliet NY 12189
Division Meets Fourth Tuesday of the Month. President: Jeff Collett
Contact:   518-281-0671


Watervliet Hall
1021 9th Avenue
Watervliet NY 12189
Contact:   518-273-9725


      Allegany County  
Brotherhood of the Holy Trinty Division 1   30AG01
Wellsville NY Country Club
State Route #19
Wellsville NY 14895
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: Brian Cannon   aohcannon@gmail.com   716-474-9462


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Bronx County  
Bronx Division 3   30BX03
Chippowa Club
1447 Feris Place
Bronx NY 10465
Division Meets Second Tuesday of the Month. President: Robert Nolan
Contact:   718-931-9550


Bronx Division 5   30BX05
Considine Center St. Barnabas Parish
409 East 241st Street 2nd Floor
Bronx NY 10470
Division Meets Second Wednesday of the Month. President: Martin Galvin Sr.
Contact:   718-324-8726


Bronx Division 9   30BX09
Visitation Parish Center
160 Van Cortlandt Park So.
Bronx NY 10463
Division Meets Third Wednesday of the Month. President: Chris Butler
Contact:   914-476-5025


Daniel J. Quilty Division 7   30BX07
St. John's Church
3021 Kingsbridge Road
Bronx NY 10463
Division Meets Second Wednesday of the Month. President: Tim O'Donoghue
Contact:   718-884-6190


Francis P. Beirne Division 9   30BX09
Riverdale Steak House
5700 Riverdale Ave
Bronx NY 10471
Division Meets 2nd Monday of the Month
Contact: Martin Beirne   MartyBeirne@aol.com   917-578-6468


Woodlawn-Wakeford Division 4   30BX04
2282 Miles Avenue
Bronx NY 10465
Division Meets Third Tuesday of the Month. President: John Timoney
Contact:   718-931-7631


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Broome County  
Monsignor Lawrence E. Giblin Division One   30BR01
148 Main Street
Binghamton NY 13905
Division Meets Third Thursday of the Month. President: Hugh Reynolds
Contact:   hreynol1@stny.rr.com   607-724-5588


Binghamton Hall
148 Main Street
Binghamton NY 13905
Contact:   607-724-5588


      Cattaraugus County  
Olean AOH Division 2   30CT02
1421 East State Street
Olean NY 14760
Division Meets Third Tuesday of the Month
Contact: Gary Wenke   irishkcm@gmail.com   716-373-5469


Orlean Hibernian Hall
1421 E State St
Orlean NY 14760
Contact:   716-373-4152


      Cayuga County  
John F. Kennedy Division 1   30CA01
AOH Hall
79 Van Anden Street
Auburn NY 13021
Division Meets Fourth Thursday of the Month.
Contact: Thomas P. McNabb   auburnaoh@gmail.com   315-252-6459


Auburn Hall
79 Vananden Street
Auburn NY 13021
Contact:   315-252-6459


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Chemung County  
Chemung Division 1   30CG01
AOH Hall
701 Kinyon Street
Elmira NY 14904
Division Meets Second Friday of the Month
Contact: Tom Corcoran   tcorcoran2@stny.rr.com   607-732-8072


Elmira Hibernian Centre
701 Kinyon Street
Elmira NY 14904
Contact:   607-733-0063


      Dutchess County  
Msgr Sheahan Division 1   30DU01
Wappingers Knights of Columbus Council 1646
2660 East Main Street
Wappingers Falls NY 12590
Division Meets Third Thursday of the Month
Contact: Gerard McVicker   mcvickerg@aol.com   845-664-1284


      Erie County  
Irish Professional Firefighers Division 5   30ER05
220 Tuscaroma Road
Buffalo NY 14220
Division Meets Second Wednesday of the Month at Buffalo Irish Center.
Contact: Peter Margerum   pmargerum@bfdny.org   716-826-5004


Police Emerald Society Division 4   30ER04
82 Fields Avenue
Buffalo NY 14210
Division Meets Second Tuesday of the Month. Please Note Division Meeting Locations Vary. Please
Contact: For More Details.   pgmann@bpdny.org   716-851-4529


Thomas W. Carroll Division 1   30ER01
Buffalo Irish Center
245 Abbott Road
Buffalo NY 14220
Division Meets Fourth Monday of the Month
Contact: Tom Lambert   Tomlambert12@aol.com   716-796-7687


Rev. James Browne Division 1   30ER01
9020 South Military Road
Niagara Falls NY 14202
Division Meets Second Monday of the Month
Contact: Michael McNerney   mmc_nerney1102141@roadrunner.com   716-754-0036


AOH Hall
9020S Military Road
Niagara Falls NY 14034
Contact: President Mike McNerney   716-754-0036


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Greene County  
Green County Division 2   30GR02
K of C Council Hall
RT 145
East Durham NY 12423
Division Meets Third Wednesday of the Month
Contact: Tim O'Sullivan   518-622-9322


      Jefferson County  
Watertown Division 1   30JE01
St. Patrick's Church Parish Center
123 S. Massey Street
Watertown NY 13601
Division Meets Second Wednesday of the Month
Contact: Robert Loughery   rlougher@twcny.rr.com   315-788-2767


      Kings County  
Kings County Board


Brooklyn Division 19   30KI19
2750 Gerritsen Ave.
Brooklyn NY 11229
Division Meets Third Wednesday of the Month
Contact: Edward Bracken   201-881-3573


Brooklyn Division 5   30KI05
Kitty Kiernans Pub
9715 3rd Avenue
Brooklyn NY 11209
Please email or call for meeting times.
Contact: James Keenaghan   kittykiernans@yahoo.com   917-776-8034


Brooklyn Division 6   30KI06
St. Anthony's Church Cafeteria
715 Leonard Street
Brooklyn NY 11222
Please
Contact: for Meeting Times   hharvey300@aol.com  


Flatbush Division 35   30KI35
Knights Of Columbus - Columbus Council #126
3051 Nostrand Avenue
Brooklyn NY 11229
Division Meets Third Tuesday of the Month
Contact: John Monahan   StrateJake@AOL.com   718-336-6830


Hughes Cummings Division 22   30KI22
American Legion Post 157
345 78th Street
Brooklyn NY 11209
Division Meets Third Wednesday of the Month
Contact: Randy Litz   Randyo573@MSN.com   917-443-3356


John T. Rogan Division 12   30KI12
Leif Erickson Bar and Grill
8122 5th Avenue
Brooklyn NY 11220
Division Meets Third Thursday of the Month
Contact: Kevin Mahoney   kevin.mahoney@sterl.com   718-382-2607


AOH Baile Na Ngael
2750 Gerritsen Avenue
Brooklyn NY 11229
Contact:   718-891-6622


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Monroe County  
Col. Pat O'Rourke Division 7   30MO07
Johnny's Irish Pub
1382 Culver Road
Rochester NY 14609
Division Meets First Monday of the Month.
Contact: Rick Faro   Richardfaro@aol.com   585-303-9345


      Nassau County  
Nassau County Board
Contact: President Peter Begley   pbegley@nassauaoh.com  


Mike Moran Division 8   30NA08
St. Patrick's Hill
225 Glen Street
Glen Cove NY 11542
Division Meets Second Thursday of the Month. Location does change so please call for meeting details.
Contact: Robert Ottaviano   cpacma@hotmail.com   516-676-1382


Padraic Pierce Division 3   30NA03
St. Joseph's Church
1346 Broadway
Hewlett NY 11557
Division Meets Second Wednesday of the Month
Contact: Paul Doud   drsdoud@aol.com   516-374-5224


Comm. John Barry Division 11   30NA11
Joseph Barry Knights of Columbus
45 Heitz Place
Hicksville NY 11801
Meets 4th Tuesday of the Month
Contact: Jack O'Brien   jobrien@aoh11.com   516-338-7746


Monsignor Michael J. McLaughlin Division 7   30NA07
American Legion Levittown Post 1711
3123 N. Jerusalem Rd.
Levittown NY 11756
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: Rich O'Neill   roneill@nassauaoh.com   516-413-7862


St Brendan the Navigator Division 17   30NA17
Long Beach VFW Post 1384
675 W. Park Avenue
Long Beach NY 11561
Meets Third Friday of the Month
Contact: Brian Sharkey   info@sbnaoh.org  


John P. McGuinness - Richard Fitzsimons Division 14   30NA14
VFW Hall Lynbrook
235 Merrick Road
Lynbrook NY 11563
Meets Third Thursday of the Month
Contact: Jim Henry   jhenryiii@aol.com   516-546-3451


Michael F. Hogan Division 15   30NA15
Hibernian Hall
85 Grand Avenue
Massapequa NY 11758
Division Meets Second Wednesday of the Month
Contact: Ken Ferguson   shamrocken47@verizon.net   516-795-9715


Massapequa Hibernian Hall
85 Grand Avenue
Massapequa NY 11758


Fr. Patrick J. Whitney Division 19   30NA19
St. Peter of Alcantars
1327 Port Washington Boulevard
Port Washington NY 11050
Division Meets Second Wednesday of the Month
Contact: Rick Atkinson   rickrat2@aol.com   516-883-9743


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      New York County  
New York County Board
Contact: Financial Secretary Jim Cuggy   JimCuggy@aol.com  


New York Division 2   30NY02
The Mercantile Grill
128 Pearl Street
New York NY 10005
Division Meets Second Tuesday of the Month
Contact: Matty Devine   mattyd.devine@gmail.com   201-914-2889


Thomas Cardinal O'Fiaich Division 7   30NY07
Black Sheep Restaurant
583 3rd Avenue
New York NY 10016
Division Meets Second Tuesday of the Month
Contact: John Costello   jcostello7@nyc.rr.com   718-759-1137


Thomas Rogers Memorial Division 1   30NY01
The Whitehorse Tavern
25 Bridge Street
New York NY 10004
Division Meets Second Monday of the Month
Contact: Kevin Forde   aohdivision1nyc@gmail.com   646-275-7720


William B. Burke Division 3   30NY03
Church of the Good Shepherd
608 Isham Street
New York NY 10034
Division Meets Second Monday of the Month.
Contact: Tom Mullany   t.mullany@att.net   212-569-5680


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Niagara County  
William J. Ryan Division 4   30NI04
American Legion Dolan Post
42 Niagara Street
Lockport NY 14094
Please
Contact: for Meeting Times.   tminus13@verizon.net   716-433-8290


      Oneida County  
John C. Devereux Division 1   30OE01
Utica Maennerchor Hall
Flanagan Road
Utica NY 13403
Division Meets Second Monday of the Month
Contact: David Dwyer   dd030259@aol.com   315-768-8667


      Onondaga County  
Commordore John Barry Division 2   30ON02
PJ's Pub
116 Walton Street
Syracuse NY 13202
Division Meets First Sunday of the Month
Contact: Dave Lynch   dclynch@twcny.rr.com   315-477-1962


      Ontario County  
Rev. Michael McHale Division 1   30OA01
Knight of Columbus
39 Milton Street
Geneva NY 14456
Please
Contact: For Division Meeting Time   315-789-2470


      Orange County  
Orange County Board
Contact: President Edmond T Burke   eburke@hvc.rr.com   845-342-6176


Fr. Donald J. Whelan Division 2   30OR02
Hibernian Hall and Irish Cultural Center
10 Hibernian Way
Cornwall NY 10953
Division Meets Third Wednesday of the Month
Contact: Kevin Moore   President@div2aoh.org   845-534-2528


Cornwall Hall
Hibernian Way
Cornwall NY 12518
Contact:   845-534-2528


Fr. Emmanuel Hourihan Division 4   30OR04
Dikeman Engine & Hose Company
10 Dikeman Drive
Goshen NY 10924
Division Meets First Friday of the Month
Contact: Tom McDonald   tmcd19@optonline.net   845-469-9476


Joseph Duelk, Jr. Division 1   30OR01
Hibernian Hall
10 North Main Street
Monroe NY 10950
Division Meets Second Friday of the Month
Contact: George Anderson   events@aohdiv1.org   845-783-0205


Monroe Hall
10 N. Main Street
Monroe NY 10950
Contact:   845-783-0205


Col. James Quinlan Division 3   30OR03
American Legion Post 214
Forester Avenue
Warwick NY 10990
Division Meets First Friday of the Month
Contact: Jack Graham   meade63@hotmail.com   845-726-4231


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Oswego County  
The Rev. Harold J. Flynn Division 2   30OS02
Fulton Polish Home
153 W 1st Street South
Fulton NY 13069
Division Meets First Wednesday of the Month
Contact: Joe Crahan   jcrahan@twcny.rr.com   315-593-3845


Oswego Division 1   30OS01
22 Munn Street
Oswego NY 13126
Division Meets First Wednesday of the Month
Contact: Tim Kirwan   tkirwan@rodakandkirwan.com   315-343-9815


Oswego Hall
22 Munn Street
Oswego NY 13126
Contact:   315-343-9815


      Otsego County  
Otsego County Division 1   30OT01
Elks Lodge
86 Chestnut Street
Oneonta NY 13820
Division Meets 1st Tuesday of the Month
Contact: Robert Morrissey   quietmanrm@aol.com   607-988-6376


      Queens County  
Queens County Board


Harry Murphy Division 22   30QU22
St. Gregory The Great Hall
242-20 88th Avenue
Bellrose NY 11426
Division Meets Fourth Wednesday of the Month
Contact: Tom Quinn   quinnsixers@aol.com   718-347-5020


Queens Division 9   30QU09
St.Andrew Avellino Church Hall
35-50 158th Street
Flushing NY 11358
Division Meets First Thursday of the Month.
Contact: Warren Scullin   fivepointsnyc@verizon.net   917-751-1661


Martin J. Kearns Division 4 DIVCODE = MISSING NY|Queens|Long Island City|4
New York Irish Center
10-40 Jackson Avenue
Long Island City NY 11101
Division Meets First Wednesday of the Month
Contact: Garrett Doyle   gdoyle5@nyc.rr.com   917-656-0674


Patrick J. Curren Division 7   30QU07
Maspeth Ale House
64-14 Grand Avenue
Maspeth NY 11377
Division Meets Second Monday of the Month. Location does change so please call for meeting details.
Contact: Frank McLaughlin   armorysuper@aol.com   212-268-0952


Queens Division 13   30QU13
St. Robert Bellarmine Roman Catholic Church
56-15 213th Street
Queens NY 11364
Division Meets Second Tuesday of the Month.
Contact: Pat Butler   pat-mary1@msn.com   718-428-4466


Queens Division 14   30QU14
Holy Name of Jesus Church
112-06 86th Street
Richmond Hill NY 11418
Division Meets 2nd Tuesday of the Month.
Contact: Edmund Seawald   cumanmaudsley@earthlink.net   914-471-2999


Miles J. McFarland Division 21   30QU21
Knight of Columbus
333 Beach 90th Street
Rockaway Beach NY 11693
Division Meets Last Tuesday of the Month
Contact: Mark: Edwards   irisheds64@aol.com   646-662-2393


Queens Division 15   30QU15
St. Mel's Mens Club
26-20 154th Street
Whitestone NY 11354
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: Michael Kearney   mbkearney@aol.com   718-746-3837


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Rensselaer County  
Troy Division 1   30RE08
St. Joseph's Church
416 3rd Street
Troy NY 12180
Division Meets First Wednesday of the Month
Contact: Peter Durkee   pdurkee1@nycap.rr.com   518-274-8448


      Richmond County  
John D. Kearney Division 3   30RI03
Jody's Club Forest
372 Forest Avenue
Staten Island NY 10301
Division Meets Third Monday of the Month
Contact: Michael Brennan   mimkebea@verizon.net   718-273-3150


John F. Kennedy Division 1   30RI01
Blessed Sacrament Rectory
1091 Forest Avenue
Staten Island NY 10310
Division Meets Third Thursday of the Month
Contact: John Dick   mturtle327@aol.com   718-981-9567


Saint Columbkille Division 4   30RI04
Elks Lodge Number 841
3250 Richmond Avenue
Staten Island NY 10312
Division Meets First Monday of the Month
Contact: Jack King   jkcuhulain@yahoo.com   718-948-2555


      Rockland County  
Rockland County Board


Terrence J. McSwiney Division 5   30RO05
Rockland Irish American Cultural Center
284 Convent Road
Blauvelt NY 10913
Division Meets Second Thursday of the Month
Contact: Tom Leavey   eyemt@aol.com   914-522-9808


John Cardinal D'Alton Division 3   30RO03
Hibernian House
28 Railroad Avenue
Pearl River NY 10965
Division Meets Third Friday of the Month.
Contact: Dermott Moore   845-735-0855


Pearl River Hibernian House
28 Railroad Avenue
Pearl River NY 10965
Contact:   845-735-0855


Suffern Division 4   30RO04
Irelands 32
32 Orange Avenue
Suffern NY 10901
Division Meets Second Thursday of the Month
Contact: Barry Tesseyman   BarryTess@aol.com   845-357-5607


Rockland County Division 1   30RO01
Haverstraw Town Hall
1 Roseman Road
Thiells NY 10984
Division Meets Third Wednesday of the Month
Contact: Cyril Hughes   chughes@tufsd.org   914-804-7162


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Saratoga County  
Commordore John Barry Division 1   30SA01
Saratoga-Wilton Elks Lodge Division 1
1 Elk Lane
Saratoga Springs NY 12866
Division Meets First Thursday of the Month
Contact: Chris Bergman   iamchrisb@gmail.com   518-698-3165


      Schenectady County  
John F. Kennedy Division 1   30SC01
AOH Hall
1748 State Street
Schenectady NY 12304
Division Meets First and Third Friday of the Month
Contact: Steve Mackey   smackey4@nycap.rr.com   518-374-9003


Schnectady Hall
1748 State Street
Schnectady NY 12304
Contact:   518-374-9003


      Steuben County  
Sons of Ireland Division 1   30ST01
Hornell Country Club
473 Seneca Road
Hornell NY 14843
Division Meets First Tuesday of the Month
Contact: Dave Watt   DJWATT1762@yahoo.com   607-324-0578


      Suffolk County  
Suffolk County Board
Contact: President Jerry Belmont   jnlcbel@verizon.net   631-921-6559


St. Patrick's Division 2   30SU02
Babylon Hibernian Hall
27 Locust Avenue
Babylon NY 11702
Division Meets First Monday of the Month.
Contact: Jerry Belmont   jnlcbel@verizon.net   631-661-9649


Babylon Hibernian Hall
27 Locust Avenue
Babylon NY 11702
Contact:   631-661-9649


Queen of All Hearts Division 1   30SU01
Soldiers and Sailors Memorial Hall
102 E Main Street
Bay Shore NY 11706
Division Meets First Monday of the Month
Contact: Ronnie Allen   DPAPC@aol.com   631-665-1371


Our Lady of Knock Division 7   30SU07
AOH Hall
65 Champlin Avenue
East Islip NY 11730
Division Meets First Wednesday of the Month
Contact: Vic Vogel   vvogel@nyaoh.com   631-581-9317


Islip Hibernian Hall
65 Champlin Avenue
East Islip NY 11730
Contact:   631-581-9317


Michael Collins Division 11   30SU11
K of C Hall (old St. Rosalie's Church)
31 East Montauk Highway
Hampton Bays NY 11946
Division Meets First Thursday of the Month
Contact: Bob Boden   pres@aohdivision11.org   516-840-3259


John F. Kennedy Division 4   30SU04
VFW Hall
210 West Pulaski Road
Huntington Station NY 11746
Division Meets Second Wednesday of the Month. President Dominick Feeney Jr.
Contact:   dpfeeney@optonline.net   631-491-4158


Kevin Barry Division 3   30SU03
Travis Hall St. Joseph's Church
59 Church Street
Kings Park NY 11754
Division Meets Second Wednesday of the Month President: Michael Hanley
Contact:   mhanley@mhcpafirm.com   631-382-3999


Mary and Joseph Thompson Division 5   30SU05
Knight of Columbus Hall
176 Madison Street
Mastic NY 11950
Division Meets First Thursday of the Month
Contact: Larry Hurley   h2oLarry@aol.com   631-878-9587


Father Murphy of Boolavogue - Division 9 - Port Jefferson, NY   30SU09
Rose Caracappa Senior Center
739 New York 25A
Mt Sinai NY 11766
Division Meets Third Thursday of the Month at the Rose Caracappa Senior Center (631) 476-6431
Contact: Walter Butler   wbutler547@aol.com   631-736-2171


Father Francis Fitzgerald Division 8   30SU08
AOH Hall
Magnolia Dive
Selden NY 11784
Division Meets First Thursday of the Month
Contact: Richard Cremmins   rcaoh8@gmail.com   631-736-5855


Middle Country Hibernians
Magnolia Drive
Selden NY 11782
Contact:   631-736-5855


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Ulster County  
Fr. Con Colbert Wulfe Division 1   30UL01
White Eagle Hall
487 Deleware Avenue
Kingston NY 12401
Division Meets Second Tuesday of the Month
Contact: James Carey   arace12201@verizon.net   845-658-8728


      Westchester County  
AOH Westchester County Board
Contact: President Brian Duffy   greenwaygc@verizon.net   914-329-1572


Frank H. Fox Division 16   30WE16
American Legion
1 Legion Way
Mount Kisco NY 10594
Division Meets Second Wednesday of the Month
Contact: Bill McCormack   wfmccormack@optonline.net   914-666-6919


Tarrytown Division 11   30WE11
The Fraternal Order of Eagles
322 N Broadway
Sleepy Hollow NY 10591
Division Meets First Friday of the Month
Contact: Frank O'Brien   eobrien@tarrytowngov.com   914-591-6026


Hibernian Hall at the Hudson Valley Irish Center
Home of Peekskill Division 18 AOH/LAOH Westchester County
6th Street School
Verplanck NY 10596
AOH Meeting 1st Wednesday of month 8pm/ LAOH meeting 2nd Wednesday of month 8pm
Hours:   OH Meetings/Special events
Contact:   dandennehy@hotmail.com   914-588-2710


Peekskill Division 18   30WE18
Hudson Valley Irish Centre
216 6th Street
Verplank NY 10596
Division Meets First Wednesday of the Month
Contact: Aidan O'Kelly-Lynch   contact@aohdivision18.org   917-438-9434


Myles Scully Division 1   30WE01
McLean Avenue
Yonkers NY 10704
Division Meets First Wednesday of the Month. Locations Vary. Please send all Mail to: AOH Division #1 Yonkers P.O. BOX 1020 YONKERS, NY 10703
Contact: Kevin Ellis - Division President   aohyonkers@gmail.com   914-844-4123


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Ohio  
Ohio State Board


      Brown County  
St. Brendan Div 1 DIVCODE = MISSING OH|Brown|Fayetteville|1
2175 S. 131st
Fayetteville OH 45118
Division Meets Second Tuesday of Month. Meeting Places Vary.
Contact: Charles McCafferty   CMACMAC11@aol.com  


      Cuyahoga County  
Boland Berry Division 1   33CU01
P.J. McInyre's Pub
11719 Lorain Ave
Cleveland OH 44111
Division Meets First Wednesday of the Month at 8 PM.
Contact: Gus Boland   gusthegov@hotmail.com  


Bluestone Division 3   33CU03
Irish American Club
22770 Lake Shore Blvd
Euclid OH 44123
Division Meets Third Monday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Francis McGarry   aoh.bluestone@gmail.com   415-377-4731


      Franklin County  
Fr. William Corby Division 2   33FR02
PK O'Ryans Restaurant
666 N. High St.
Columbus OH 43085
Division Meets First and Second Tuesday of the month at 7:30 PM.
Contact: David Profit   daveprof@pga.com  


Patrick Pearse Division 1   33FR01
Tara Hall
274 E Innis Street
Columbus OH 43207
Division Meets First and Second Thursday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Patrick Visel   visel1@osu.edu  


Tara Hall
274 E Innis Street
Columbus OH 43207


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Hamilton County  
Our Lady of Knock Division 2   33HA02
8070 Redding Road
Cincinnati OH 45237
Division Meets Fourth Friday of the Month.
Contact: Jason Love   jason.love@ukalumni.net  


St. Patrick Division 1   33HA01
AOH Hall
4026 River Road Riverside
Cincinnati OH 45204
Division Meets Third Friday of the Month.
Contact: Barry Fangman   bfang@isoc.net  


AOH Hall
8070 Reading Road
Cincinnati OH 45237
Contact:   jason.love@ukalumni.net  


AOH Hall
4026 River Road Riverside
Cincinnati OH 45204
Contact:   bfang@isoc.net  


      Lucas County  
John P. Kelly Division 1   33LU01
Maumee Elks
139 W. Wayne Street
Maumee OH 43537
Division Meets Third Thursday of the Month.
Contact: John Mohr   mohrjassoc@buckeye-access.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Mahoning County  
Joseph T Nally Division 1   33MA06
Hibernian Hall
5110 Southern Blvd
Boardman OH 44512
Division Meets Second Wednesday of the Month at 8 PM.
Contact: Jim McGuinness   muggsymcguinness@yahoo.com   330-788-7320


Hibernian Hall
5110 Southern Blvd
Boardman OH 44512
Contact:   muggsymcguinness@yahoo.com   330-788-7320


      Medina County  
The Irish Brigade Division 1   33ME01
Bunker Hill Golf Course
3060 Pearl Rd.
Medina OH 44256
Division Meets First Tuesday of the Month.
Contact: Tony Manley   tonym92979@sbcglobal.net  


      Montgomery County  
John F. Kennedy Division 1   33MO01
AOH Hall
4156 Dayton-Xenia Road
Dayton OH 45432
Division Meets Second Tuesday of the Month.
Contact: Steve Smith   sesmith7@earthlink.net  


      Ottawa County  
AOH Hall
4156 Dayton-Xenia Rd
Dayton OH 43432
Contact:   937-427-2720


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Summit County  
Mark Heffernan Division 2   33SU02
AOH Hall
2000 Brown Street
Akron OH 44319
Division Meets First Tuesday of the Month.
Contact: Neil McGowen   neilpmcgowan@aol.com  


St. Brendan Division 3   33SU03
St. Brendan Hall
753 N. Main Street
Akron OH 44310
Division Meets Second Tuesday of the Month at 8 pm.
Contact: Jim Watson.   jwatson1@kent.edu   330-434-1916


AOH Hall
2000 Brown Steet
Akron OH 44319
Contact:   neilpmcgowan@aol.com  


St. Brendan Hall
753 N. Main Street
Akron OH 44310
Contact:   330-434-1916


      Trumbull County  
Sean MacBride Division 1   33TR01
VFW Hall
611 High Street NE.
Warrren OH 44483
Division Meets Second Wednesday of the Month at 7:00 PM.
Contact: Dan Gisewhite   dangise1@embarqmail.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Washington County  
Msgr. Donal O'Carroll Division 1   33WA01
Moran Const. Co. Conf. Room
417 Virginia St.
Marietta OH 45750
Division Meets Third Monday of the Month.
Contact: James Udell   james.udell@bpd.treas.gov  


      Oklahoma  
      Tulsa County  
Bobby Sands MP Division 1   34TU01
4207 S 27th W Avenue
Tulsa OK 74107
Contact: Howard Coughlin   ocoglan@gmail.com  


      Oregon  
      Multnomah County  
EH Deery Division   35MU01
Kells Irish Restaurant
112 SW Second
Portland OR 97204
Division Meets Third Tuesday Jan Feb Mar Apr May Sept Oct Nov Dec.
Contact: Bill Gallagher   tarcisius53@hotmail.com   503-939-8732


      Pennsylvania  
Pennsylvania State Board


      Adams County  
Pvt. Barney Devine Division 1   36AD01
The Garryowen
126 Chambersburg St.
Gettysburg PA 17325
Division Meets First Sunday of the Month at 1 pm.
Contact: Charles W. McKinney   warpiper1916@comcast.net  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Allegheny County  
Allegheny County Board, Pittsburgh, PA


Sean MacBride Division 32   36AL32
Ukrainian Ammerican Citizens Club
302 Mansfield Blvd.
Carnegie PA 15106
Division Meets Second Sunday of the Month at 7 PM.
Contact: Dennis Maher   dnkpgh@comcast.net  


Msgr. Michael McGarey Division 17   36AL17
AOH Hall
2800 Broadway Blvd.
Monroeville PA 15146
Division Meets Second Sunday of the Month.
Contact: for time.   bill.premco@verizon.net  


AOH Halls
2800 Broadway Blvd.
Monroeville PA 15146
Hours:   2PM-12/1am
Contact:   aohalpa17@gmail.com   412-829-2399


Cardinal Donald Wuerl Division 9   36AL09
Private Soldiers and Sailors Club
4059 Beechwood Blvd.
Pittsburgh PA 15217
Division Meets First Wednesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: John McEvoy   JMcEvoy311@comcast.net  


Hazlewood Division 15   36AL15
O'Connor's Funeral Home
5106 Second Ave.
Pittsburgh PA 15207
Division Meets Last Saturday of the Month at 1 PM .
Contact: Jim Herrle   jetsfred@verizon.net  


Martin Noone/Wm. R. Murphy Division 21   36AL21
St. Lawrence O'Toole Parish House
5323 Penn Ave.
Pittsburgh PA 15224
Division Meets the Second Sunday of the Month at 2 PM.
Contact: Charles Gibson c/o Jim Herrle   jetsfred@verizon.net  


Msgr. Charles O. Rice Division 1   36AL01
Brentwood VFW
3801 Clairton Ave.
Pittsburgh PA 15227
Division Meets Second Thursday of the Month at 7 pm.
Contact: Rich O'Malley   pghsaintpat@verzon.netast.net  


Robert Emmet Division 23   36AL23
AOH Hall
5203 Carnegie St.
Pittsburgh PA 15201
Division Meets Third Sunday of the Month.
Contact: for Time.   aohdiv23@gmail.com  


Saint Patrick Division 4   36AL04
Silvioni's Restaurant
2125 Babcock Blvd.
Pittsburgh PA 15237
Division Meets Second Thursday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Pat Donnelly   pattheinvestor@gmail.com  


AOH Hall
5203 Carnegie Street
Pittsburgh PA 15201
Hours:   F: 8-Close Su: Noon-Close
Contact: Tim Donaldson   412-781-9617


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Berks County  
Berks County Board, Reading, PA


Saint Columcille Division 2   36BE02
St. Columbkill Church
200 Indian Spring Road
Boyertown PA 19512
Division Meets First Monday of the Month at 7:30 PM
Contact: Alfred R. Recke  


Saint Brendan Division 1   36BE01
Reading Elks Lodge
2210 Hamden Blvd.
Reading PA 19605
Division Meets Second Friday of the Month at 7:30 PM
Contact: Joe McCarthy   jgmccjr@comcast.net   610-927-5224


      Blair County  
Blair Co. Division 1   36BL01
Cathedral Church Seton Suite
1 Cathedral Sq
Altoona PA 16601
Division Meets Third Sunday of the Month at 1:15 PM.
Contact: Thomas J. Hallinan   xcrunr@atlanticbb.net  


      Bucks County  
Michael Dougherty Division1   36BU01
AOH Hall
614 Corson St.
Bristol PA 19007
Division Meets First Thursday of the month at 7 PM.
Contact: Kevin Loughran   Loughrankp@aol.com  


AOH Hall
614 Corson Street
Bristol PA 19007
Hours:   Su-Th: 2pm-closing F-Sa: 12-2am
Contact: George Loveless   215-584-0347


John J. McILhinney Division 3   36BU03
Maennerchor Club
40 E. Oakland St.
Doylestown PA 18901
Division Meets First Thursday of the month at 7 pm.
Contact: Pete Murphy   pbmurphy@gmail.com  


James F. Cawley III Division 5   36BU05
Knights of Columbus
1492 Woodbourne Rd.
Levittown PA 19057
Division Meets Third Thursday of the Month
Contact: Dan Keelan   danjmarie@aol.com  


PFC Michael McGinness USMC Division 2   36BU02
American Legion #440
41 Linden Avenue
Newton PA 18940
Division Meets Last Monday of the Month. Place
Contact: for Time.   tadycons@hotmail.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Butler County  
W H J O'Donnell Division 1   36BT01
American Legion
413 S. Main St.
Butler PA 16001
Division Meeting Times Vary
Contact: Bill O'Donnell   billod@zoominternet.net  


      Cambria County  
Our Lady of Knock Division 1   36CA01
Catholic War Veterans
158 Jackson St.
Johnstown PA 15909
Division Meets Second Wednesday of the Month. Please contact for time.
Contact: Anthony Crimarki   acrimarki@aol.com  


      Carbon County  
Alec Cambell Division 1   36CR01
McGinley Hall
180 W. Broadway
Jim Thorpe PA 18229
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Daniel T. Evans   stinsonjoanmatt@comcast.net  


      Chester County  
Wolfe Tone Division 1   36CH01
110 W. Market St.
Chester PA 19382
Division Meets Third Sunday of the Month at 1 PM.
Contact: Michael J. Dunleavy   MJDunl@aol.com  


      Clearfield County  
Fr. Patrick J. Healy Division 1   36CL01
St. Catherine of Sienna Church
116 S. State St.
DuBois PA 15801
Division Meets First Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Larry Pegher   ljpegher@cust.usachoice.net  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Clinton County  
Irish Settlement Division 2   36CI02
44 Quiggle Avenue
Lock Haven PA 17745
Division Meets First Monday of the Month.
Contact: Robert R. Schadt   mailto:rschadt44@comcast.net   570-748-8237


      Cumberland County  
Gen. William Thompson Division 2   36CU02
Knights of Columbus Hall
1090 Franklin Street
Carlisle PA 17013
Division Meeting Times Vary.
Contact: Thomas Kane   tykane@pa.net  


      Dauphin County  
Bobby Sands Division1   36DA01
Knights of Columbus #896
145 Peach St.
Harrisburg PA 17112
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: William T. Fleming   president@bobbysandsaoh.com  


Cass Township Division 3   36DA01
Clover Club
2013 North 6th Street
Harrisburg PA 17102
Division Meets Last Thursday of the Month.
Contact: Shawn Garrity  


Michael Collins Division1   36DA01
VFW #7530
4545 Westport Dr.
Mechanicsburg PA 17005
Division Meets First Wednesday of the Month.
Contact: Patrick Bowe   bowep@comcast.net  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Delaware County  
Sons of Ireland Division 17   36DL17
Hennessy's Tavern
3050 Pennell Avenue
Alston PA 19063
Division Meets Second Tuesday of the month.
Contact: Jim McLaughlin Jr.   http://www.delcoaoh17.com/index.html  


Comm. John Barry Division 2   36DL02
Knights Of Columbus # 4518
1295 Haverford Rd.
Crum Lyne PA 19022
Division Meets Third Tuesday of the Month.
Contact: for Time.   kevingallagher@remax.net  


Black Jack Kehoe Division 4 DIVCODE = MISSING PA|Delaware|Glenoden|4
Briarcliffe American Legion
29 N. Bartram Ave
Glenoden PA 19036
Division Meets Second Monday of the Month.
Contact: Mike Billingsley   MikeB5781@aol.com  


Dennis Kelly Division 1   36DL01
The Cheese Club
2311 Darby Rd.
Havertown PA 19083
Division Meets Second Wednesday of the Month. Please contact for time.
Contact: Kevin Kane   Kevin.Kane@RaymondJames.com  


Joseph E. Montgomery Division 65 DIVCODE = MISSING PA|Delaware|Upper Darby|65
Knight of Columbus
2 North Carol Boulevard
Upper Darby PA 19082
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: Patrick J. Mulhern   pmulhern8@comcast.net  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Erie County  
Farther Cauley Division 3   36ER03
St. Patrick's Rectory
215 E. 4th Street
Erie PA 16507
Division meeting times vary.
Contact: David Dieteman   dfdieteman@mac.com  


      Lackawanna County  
Monseniro William Farrell Division 2   36LA02
Trinity Club
8350 Main Street
Carbondale PA 18407
Division Meets Last Monday of the Month.
Contact: Joe Hosie   kjhosie@yahoo.com  


Trinity Club
8350 Main Street
Carbondale PA 18407


Fr. Patrick D. Healey Division 6   36LA06
20th Ward Social Club
1028 Pittston St.
Scranton PA 18505
Division Meets Second Sunday of the Month.
Contact: Michael Boyd   boydero@aoh-div6.com  


John F. Kennedy Division 1   36LA01
Irish Cultural Center
1301 Beech Street
Scranton PA 18503
Division Meets Third Sunday of the Month at 3 PM.
Contact: Tom Frick   toddfrick09@gmail.com  


O'Neill Brothers Division 3   36LA03
Scranton PA 18512
Divisions Meetings and Times Vary:
Contact: Paul Roche   colliery9@comcast.net  


Paul “Hook” O'Malley Division 4   36LA04
St. Patrick's Lower Church
1405 Jackson Street
Scranton PA 18504
Division Meets Fourth Wednesday of the Month at 7PM.
Contact: John O'Connor   jpmconnor@comcast.net  


FF Joseph Flannery Division 5   36LA05
American Legion #306
208 S. Main St.
Taylor PA 18517
Division Meets First Sunday of the Month.
Contact: George J. Fricovsky Jr.  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Lancaster County  
Patrick Hester Division 89   36LR89
St. Catherine Church
955 Robert Fulton Hwy.
Quarryville PA 17566
Division Meets Last Sunday of Month After Mass.
Contact: Kevin Hagerty   Irishhag@aol.com  


      Lebanon County  
Cardinal William Keeler Division 1   36LN01
Knights of Columbus #2870
170 N. 9th St.
Lebanon PA 17046
Division Meets Second Monday of the Month at 6:30 PM.
Contact: Kieran Holeran   Hreilly3@comcast.net  


      Lehigh County  
Tir Na Nog Division 1   36LE01
Columbian Home
1519 West Greanleaf Street
Allentown PA 18102
Division Meets Third Wednesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Ed Barry   EdbarryAOH@aol.com  


      Luzerne County  
Msgr. Dennis J. Kane Division 3   36LU03
St. Gabriel Church
122 S. Wyoming St.
Hazelton PA 18201
Division Meets Last Thursday of Month at 7:30 PM.
Contact: Bryan J. Dunnigan  


Neil McLaughlin Division 4   36LU04
West Side Club
716 McAlpine St.
Pittston PA 18641
Division Meets Last Thursday of Month at 7 PM.
Contact: Thomas Patterson  


Wolfe Tone Division 1   36LU01
Knight of Columbus Home
55 S. Main Street
Pittston PA 18640
Division Meets Second Sunday of Month.
Contact: Frank Lane  


Fr. John R. Burnett Division 5   36LU05
VFW Lehigh
3 VFW Road
White Haven PA 18661
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: Patrick King   PatKing1st@yahoo.com  


St. John Neuman Division 2   36LU02
St. Patrick Church
318 Parrish St.
Wilkes-Barre PA 18702
Division Meets 2nd Friday of the Month.
Contact: Joseph Keating   jetty@ptd.net  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Lycoming County  
Officer John P. Maloney Division 1   36LY01
Msgr. Fleming Center
711 W. Edwin St.
Williamsport PA 17701
Division Meets First Wednesday of the Month.
Contact: Greg Forsberg   gforsburg@comcast.net  


      Mercer County  
Sons of Erin Division 1   36ME01
Sharon PA 16146
Contact: Dennis O'Neill   irishsongs@roadrunner.com  


      Monroe County  
Sean MacDiararda Division 1   36MR01
Pocono Towne Inn
700 Main Street
Stroudsburg PA 18360
Division Meets Third Sunday of the Month.
Contact: Brian J. Kiernan   bkiernan@energykinectics.com  


      Montgomery County  
AOH Montgomery County Board


Sean MacBride Division 2   36MO02
Knights of Columbus
235 Limekiln Pike
Glenside PA 19038
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: Mike Koller   mkoller@ptd.net  


“Yellow Jack” Donohue Division 4   36MO04
American Legion
2100 Koffel Rd.
Hatfield PA 19440
Division Meets Third Monday of the Month at 8PM
Contact: Thomas McGann   tmcgann@unifirst.com  


Cardinal John J. O'Connor Division 5   36MO05
St. Charles Borremeo Seminary
100 East Wynnewood Road
Lower Merion PA 19096
Contact: Rev.Mr. Don Maloney  


Officer John Duffy Division 6   36MO06
VFW Pos # 6341
730 South 4th Ave
Royersford PA 19468
Division Meets Last Monday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Kevin Curry   thecurrys806@comcast.net  


Notre Dame Division 1   36MO01
AOH Hall
342 Jefferson St.
Swedesburg PA 19405
Division Meets Last Thursday of the Month.
Contact: Mark Ryan   ryanlaw621@msm.com  


AOH Pub
242 Jefferson Street
Swedesburg PA 19405
Pool Shuffle Board Happy Hour 4 to 6 Mon-Fri.
Hours:   M-Th: 2-11 F: 2-2am Sa-Su: 12-2am
Contact:   610-277-5047


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Northampton County  
Officer Daniel Rice Division 1   36NH02
Molly's Irish Grille & Sports Pub
4 East 4th Street
Bethlehem PA 18015
Division Meets First Wednesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Leonard J. Hoben  


Baile Na nGael Division 2   36NH02
St. Bernard Church
132 S. Fifth Street
Easton PA 18042
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: Christopher McAtee   CMcAOHFENIAN@YAHOO.COM  


      Northumberland County  
Emerald Isle Division 1   36NO01
Knights of Columbus
505 North Shamokin Stree
Shamokin PA 17872
Division Meets Second Wednesday of the Month at 7:00 PM.
Contact: James F. Kelley   kelleyjf@earthlink.net  


Sons of the Isle Division 2   36NO02
Sunsbury PA 17801
Division Meeting Locations Vary.
Contact: Michael Filer   filerclan@verizon.net  


      Philadelphia County  
Philadelphia County Board


Brian Boru Division6   36PH06
AOH Division 61
4134 Rhawn Street
Philadelphia PA 19136
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: Robert Williams   vwguiness@gmail.net  


Comm. John Barry Division 1   36PH01
Philadelphia PA 19135
Contact: Thomas McCourt   tmccourt@att.net  


Daniel J. Browne Division 80   36PH80
Comm John Barry Club
6815 Emlen Street
Philadelphia PA 19119
Division Meets Third Sunday of the Month at 2 PM.
Contact: Ryan Hill   Irishlady@comcast.net  


Emerald Pipe Band Division 46   36PH46
Comm John Barry Club
6815 Emlen Street
Philadelphia PA 19119
Division Meets Third Thursday of the Month.
Contact: Joseph Tobin   Toibin@aol.com  


FF John Redmond Division 22   36PH22
Firefighter Local 22 Hall
415-423 N. 5th St.
Philadelphia PA 19123
Division Meets Second Wednesday of the Month at 7:30PM.
Contact: Robert Haley   Defenders22@comcast.net  


Fishtown Division 51   36PH51
Holy Name Church
701 E. Gaul St.
Philadelphia PA 19125
Division Meets Second Tuesday of the Month.
Contact: William Francisco   francisco215@verizon.net  


Fr. Aloysious McGonigal Division 17   36PH17
AOH Division 39
7229 Tulip Street
Philadelphia PA 19135
Division Meets Second Friday of The Month.
Contact: William Heeney   bheeney22@yahoo.net  


Joseph Patrick Shickling Division 61   36PH61
4131 Rhawn St.
Philadelphia PA 19136
Division Meets First Friday of the Month.
Contact: John Gill   jackfgill@msn.com  


Msgr. Thomas J. Rilley Division 39   36PH39
7229 Tulip Street
Philadelphia PA 19135
Division Meets Third Friday of the Month at 8 PM.
Contact: Ed Dougherty   eddoc215@verizon.net  


Officer Daniel Boyle Division 88   36PH88
Knight of Columbus
15000 Bustleton Ave.
Philadelphia PA 19116
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: T. Patrick Boyles   Boyles410@comcast.net  


Officer Joseph Friel Division 5   36PH05
CJ & Erck's
384 Shurs Lane
Philadelphia PA 19128
Division Meets Second Thursday of the Month at 8PM.
Contact: Brian P. Monaghan Sr.   brian.monaghan@atf.gov  


Port Richmond Division 87   36PH87
2171 Wakeling St.
Philadelphia PA 19124
Division Meets Last Thursday of the Month at 7:30 PM.
Contact: James J. Lockhart Jr.   fenianjim@gmail.net  


St. Michael the Archangel Division 4   36PH04
American Legion
7163 Hagerman St.
Philadelphia PA 19135
Division Meets Last Thursday of the Month.
Contact: John King   thekings@comcast.net  


Thomas J. Lally Division 25   36PH25
AOH Division 61
4134 Rhawn Street
Philadelphia PA 19136
Division Meets Third Thursday of the Month.
Contact: Tom Lally   irishtomlally@aol.com  


William V. Kephart Division 40   36PH40
Out of Wack Jack's
3156 Willits Road
Philadelphia PA 19136
Division Meets Third Wednesday of the Month.
Contact: Brian Coleman   poncho2143@comcast.net  


AOH Division 61 Clubhouse
4131 Rhawn Street
Philadelphia PA 19136
free off street parking darts shuffle board
Hours:   M-Th: 12-12 F-Sa: 12-2am Su: 12-10pm


AOH Hall
2171 Wakeling St.
Philadelphia PA 19124


AOH/Knights of Columbus Hall
15000 Bustleton Ave.
Philadelphia PA 19116
Contact:   Boyles410@comcast.net  


Division 39 AOH Hall
7229 Tulip Street
Philadelphia PA 19135
Hours:   M-F: 2pm-3am Sa: 11am-2am Su: 8am-2am
Contact:   215-624-1590


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Schuylkill County  
Jack Kehoe Division 1   36SC01
Hibernian House
21 Beech Street
Girardville PA 17935
Contact: Joe Wayne   josephwayne15@yahoo.com  


John F. Kennedy Division 2   36SC02
200 South Centre Street
Pottsville PA 17901
Division Meets Last Thursday of the Month.
Contact: Leo Haley   haleyaoh@hotmail.com  


Patrick Dormer Division 32   36SC32
Wooden Keg Tavern
1 Caroline Avenue
Saint Clair PA 17970
Contact:   patrick.dormer.32@gmail.com  


      Washington County  
Mon Valley Division 1   36WA01
Knight of Columbus
702 Fallowfield Avenue
Charleroi PA 15022
Division Meets Third Friday of the Month.
Contact: William Lee  


      York County  
Friar Hegarty Division 1   36YO01
Knight of Columbus
218 Carlisle Street
Hanover PA 17331
Contact: Tom O'Hara   tomohara@embarqmail.com  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Rhode Island  
Rhode Island State Board


      Kent County  
Warwick Division 1 Kent County   37KE01
Aspray Boathouse
2 East View Street
Warwick RI 02888
Division Meets Fourth Wednesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Robert K. Smith   thomasd@cox.net   401-463-7625


      Newport County  
Dennis E. Collins Division 1   37NE01
Hibernian Hall
2 Wellington Avenue
Newport RI 02842
Division Meets First Friday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Robert T. Lehane Jr.   SUL194@aol.com   401-847-8671


Hibernian Hall
2 Wellington Avenue
Newport RI 02842
Hours:   12pm-1am
Contact: Peter Martin   petermartin@stacyhouse.com   401-847-8671


      Providence County  
William McEnery Division 1   37PR01
Holy Rosary Band Society Hall
157 Gano Street
Providence RI 02906
Division Meets Fourth Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Dr. Daniel S. Harrop   DanHarrop@gmail.com   401-439-7622


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      South Carolina  
South Carolina State Board


      Beaufort County  
Fr. Thomas Kelly Division 2 Beaufort County   38BE02
St. Peters Church
70 Ladys Island Drive
Beaufort SC 29907
Division Meets First Monday of the Month.
Contact: James Pennell   jamespennell@islc.net   843-322-0416


Bishop Patrick Lynch Division 1 Beaufort County   38BE01
Riverside Residence
Belfair Village Rte 278
Bluffton SC 29910
Division Meets First Tuesday of the Month at 6:30 PM.
Contact: John F. O'Neill   jfojr52@gmail.com   843-705-3551


      Berkeley County  
Brian Boru Division 1 Berkeley County   38BY01
Immaculate Conception Church
510 Saint James Avenue
Goose Creek SC 29445
Meets the third Wednesday of the month .
Contact: Neil J. Diamond   njdiamond@msn.com   843-553-5732


      Charleston County  
Msgr. John L. Manning Division 1 Charleston, SC   38Ch01
Knight of Columbus Hall
143 Calhoun Street
Charleston SC 29401
Division Meets Second Thursday of the Month.
Contact: William Ferrara   ferrara_bill@yahoo.com   843-884-7672


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Greenville County  
Harp & Shamrock Division 1 Greenville SC   38GR01
Knight of Columbus Hall
1209 Bushy Creek Rd
Taylors SC 29687
Division Meets first Thursday of the month (except July).
Contact: Joe Deehan.   deehanj@bellsouth.net   864-836-1121


      Horry County  
The Joseph McGarry Division 1 Myrtle Beach SC   38HO01
Grand Strand Senior Center
1268 21st Avenue North
Myrtle Beach SC 29577
Division Meets First Wednesday of the Month.
Contact: Harry Walker   walker526905@aol.com   843-249-5355


      Richland County  
St. Columba Division 1 Columbia SC   38RI01
Knight of Columbus Hall
1623 Marion Street
Columnia SC 29201
Division Meets Fourth Thursday of the Month at 6:30 PM.
Contact: Robert Dillon   rb6566@hotmail.com   803-361-7360


      Spartanburg County  
Fr. Edmond P. Joyce Division 1 Spartanburg County   38SP01
Delaney’s Irish Pub
117 W. Main St.
Startanbrug SC 29306
Meets second Monday of each month.
Contact: Robert Foley   nyfdbigblue@aol.com   864-578-9182


      York County  
Bishop Emmett Michael Walsh Division 1 York County   38YO01
VFW Hall
1442 Harris Road
Fort Mill SC 29715
Meetings are held second Thursday of every month.
Contact: Donald Buchanan   buck19015@comporium.net   803-548-0049


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Texas  
Dallas/Fort Worth Division DIVCODE = MISSING TX|||


      Travis County  
Monsignor Richard McCabe Division 1   41TR01
St. Austin's Catholic Church
2026 Guadalupe St
Austin TX 78705
Meetings are on the 2nd Sunday of the Month.
Contact: President: Kevin Buechler Recording Secretary: James Cullen   aohatx@gmail.com   512-758-3655


      Virginia  
Virginia State Board


      Alexandria City County  
Frank Herbert-Pat Cady Division DIVCODE = MISSING VA|Alexandria City|Alexandria|
St. Mary's Lycum
313 Duke Street
Alexandria VA 22314
Division Meets Third Sunday of the Month.
Contact: Terence Riley   tjcsytr1@msn.com   703-765-2851


      Arlington County  
Colonel John Fitzgerald Division   44AR01
Knight of Columbus
5115 Little Falls Rd
Arlington VA 22207
Division Meets First Sunday of the Month at 1:30 PM.
Contact: James Carmody   jimcarmody@verizon.net   703-560-2676


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Chesterfield County  
Msgr.Charles A. Kelly Jr. Division   44CH01
St. Joseph’s Church
828 Buford Road
Richmond VA 23235
Division Meets Second Tuesday of the month at 7:30.
Contact: Michael T/ McGee   Mike.andirene@verizon.net   804-594-0785


      Fairfax County  
Monsignor Francis L. Bradican Division   44FA02
St. Michael's Church
7401 St. Michael Lane
Annandale VA 22003
Contact: JJ Kelly   Irishknight1@verizon.net   703-455-1507


Father William Corby Division   44FA03
11095 Fairfax Station Road
Fairfax Station VA 22039
Division Meets First Sunday of the Month at 1 PM.
Contact: William Baker   wbaker15@cox.net   703-250-2877


      Fredericksburg City County  
General Thomas F. Meagher Division 1   44FR01
Knight of Columbus Hall
4724 Harrison Road
Fredericksburg VA 22401
Division Meets Third Tuesday of the Month at 7:30 PM.
Contact: Bill Halpin   sisconsulting@comcast.net   540-972-5903


      Henrico County  
Major James H. Dooley Division 1   44HE01
St. Paul’s Church Hall
909 Rennie Avenue
Richmond VA 23227
Division Meets Second Tuesday of the Month at 7 PM.
Contact: Mike Sweeney   mjcasweeney@comcast.net   804-559-1717


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      James City County  
John Cardinal O'Connor Division   44JC01
109 Alexander Walker
Williamsburg VA 21318
Contact: Art Conroy   artc108@aol.com   757-229-6198


      Loudoun County  
Colonel Thomas J. Cunningham Jr. Division   44LO01
Belmont Greene Community Association
43003 Chesterton Street
Ashburn VA 20147
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: David Lawlor   david@irishmail.com   703-307-2164


      Manassas City County  
Father Edwin Kelley Division   44MA01
Knights of Columbus Hall
9290 Stonewall Road
Manassas VA 20110
Division Meets Second Monday of the Month.
Contact: Richard S. Aleksy   rswa@att.net   703-369-3189


      Prince William County  
The Father Mychal Judge O.F.M. Division   44PW03
St. Francis of Assisi
18825 Fuller Heights Road
Triangle VA 22172
Division Meets Second Tuesday of the Month.
Contact: Bruce Denault   president@mychal-judge-va-aoh.org   540-720-2835


Lt. Col. John A. Dowd USMC Division   44PW01
Our Lady of Angels
13752 Marys Way
Woodbridge VA 22191
Division Meets First Thursday of the Month at 7:30 PM.
Contact: John Berry Jr.   jcberryjr81@gmail.com   571-435-4701


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV

      Roanoke City County  
Father John Lynch Division   44RO01
Knights of Columbus Roanoke Council 562
3136 Harris Avenue
Roanoke VA 24015
Division Meets Second Wednesday of every month at 7 pm. Social ½ hour at 6:30 pm.
Contact: Rick Corcoran   rcorcoran@revcar.com   540-400-7616


      Virginia Beach City County  
St. Patrick’s Division 1   44NO01
1236 Prosperity Road
Virginia Beach VA 23451
Division Meets Second Sunday of the Month at 1:30 PM.
Contact: Thomas Flatley   tflathead@cox.net   757-301-2126


      Winchester City County  
Father John Munley Division   44WI01
Sacred Heart Church
130 Keating Drive
Winchester VA 22601
Division Meets Fourth Sunday of the Month.
Contact: William McAndrews   WilliamMcAndrew@pb.com   540-667-6203


      Wisconsin  
      Milwaukee County  
AOH Milwaukee Division   47MI01
Irish Cultural and Heritage Center
2133 West Wisconsin Avenue
Milwaukee WI 53233
Division Meets Second Wednesday of the Month.
Contact: Doug Smith   douglas.smith@marquette.edu  


      West Virginia  
      Ohio County  
Bishop Whelan Division 1-Wheeling WV   46OH01
Knight of Columbus
118 Edgington Lane
Wheeling WV 26003
Division Meets Second Thursday of the Month at 7 PM.
Contact: James Udell   oleary@redp.org  


AL CA CO CT DC DE FL GA IA IL IN KS KY LA MA MD ME MI MN MO MT NC NE NH NJ NY OH OK OR PA RI SC TX VA WI WV


Ladies Ancient Order of Hibernians ...


Ladies Ancient Order of Hibernians National Board


  LAOH State Board Websites  

California LAOH State Board
Maryland LAOH State Board
Michigan LAOH State Board
New Jersey LAOH State Board
New York LAOH State Board
North Carolina LAOH State Board
Ohio LAOH State Board
Pennsylvania LAOH State Board
Virginia LAOH State Board